הצטרפו לפייסבוק ותהנו מאירועים שוטפים עד אליכם

מאמר - טיפים לעבודה נכונה

כותב הבלוג : עופר קאופמן

תחום עיסוק:

מאמן אישי ואירגוני לעסקים.

טלפון:050-5877222

דוא"ל:
ofercoach@walla.co.ilטיפים לעבודה נכונה

תאריך:16-8-2011

    מטרות- אל תתחיל את יום העבודה/ פרויקט מבלי שהגדרת לך מטרות ברורות. אם יש צורך, תאם אותם עם המנהל או השותפים או הכפופים לך. ודא כי המטרה ברורה לך. דרך פשוטה אך יעילה כדי לבדוק זאת היא לעצום את העיניים וממש לדמיין את המטרה, לדמיין איך תרגיש, איך זה יראה. המחשת ההישג בדמיון מהווה תמריץ משמעותי לפעולה למען השגת היעד. אחרי שהחלטת על מטרה, הדפס אותה ותלה אותה מול העיניים, או שמור אותה כתמונה על משטח העבודה במחשב. לא, על על חתיכת נייר טיוטא! זאת המטרה , זהו הדבר שאותו יש להשיג.
    מיקוד, מיקוד, מיקוד- הקפד להתמקד בנושא אחד בכל פעם ואל תרפה עד שתסיים אותו. אני יודע שאתה יודע את זה והכי היית רוצה להתנהל ככה אבל ה-40 מיילים על הבוקר, 20 הטלפונים, הפקידה שרק צריכה שתחתום לה על החשבונית והופ עף לך היום. בלי מיקוד, אתה תעשה המון דברים אבל לא את הדברים החשובים באמת. הדוגמא הפשוטה ביותר לחשיבות המיקוד היא ממשחק כדורסל. תאר לך שאתה צריך לקלוע סל ולידך עומד מישהו שצועק לך באוזן כל הזמן. האם תוכל לקלוע? יכול להיות אבל הסיכויים שלך יפחתו בצורה משמעותית.
    סדר- הקפד על סביבת עבודה נקייה ומסודרת. ודא כי אתה יודע איפה כל דבר נמצא. הזמן שתבזבז על מציאת הדבר, יעלה על הרווח שבמציאתו.
    עבודת צוות- אל תעבוד לבד. התייעץ עם קולגות, עם חברים, עם לקוחות וספקים. לא תאמין כמה אנשים אוהבים לעזור ולחלוק את הידע שלהם. העזרה היא דבר מספק ומתגמל.
    מחשבה ותכנון- לפני תחילת הביצוע חשוב, האם זוהי הדרך היחידה בכדי להשיג את המטרה? האם ישנה דרך נוספת שאינך רואה, והיא הדרך הטובה ביותר והקצרה ביותר להשגת המטרה? היה יצירתי, פתוח ולומד. לפני החלטה גדולה, התייעץ לפחות עם 3 אנשים.
    תהנה- העבודה קשה, שוחקת, האנשים איתם אתה עובד לא תמיד הכי נעימים ומסבירי פנים ( אם זה בלתי נסבל אולי זה הסימן שצריך להמשיך הלאה...). אחת לכמה זמן, שנה, חודש, שבוע, שאל את עצמך איך אתה מרגיש שאתה קם בבוקר? האם אתה שמח? כועס? עייף? אם התשובה היא שמח אז תרשה לי לברך אותך. זכית. אם התשובה היא אחרת , אל תחכה, ברר מה מפריע לך, תקן את הדרוש תיקון, גם אם המשמעות היא שינוי דרסטי, בסופו של התהליך המצב ישתפר.
 

חזרה לבלוגים